Hrobka s vyhlídkou v podání spolku Fikar – Ondřej Maňák – Fotograf
hsv

Divadelní a osvětový spolek Fikar Naděkov o víkendu sehrál premiéru hry Hrobka s vyhlídkou. Jedná se o morbidní komedii, jejíž autorem je Angličan Norman Robins, jeden z nejplodnějších a nejúspěšnějších současných  světových dramatiků, který baví publikum již více než 50 let hrami různého druhu, komediemi i horory. Sám se během čtyřicetileté herecké kariéry objevoval nejen na divadelní scéně, ale i v rozhlase nebo televizi.

Spolek Fikar již jednu jeho hru o rodině Tombových uvedl – dokonce v české premiéře, protože ji režisérovi spolku, Jiřímu Jiroutkovi, nabídnul jako čerstvé zboží její překladatel Alexandr Jerie v roce 2004. Autor ji prý napsal po dvou desetiletích úspěšného hraní hry Tomb with a View (premiéra 1977), čili „Hrobky s vyhlídkou“, kterou A. Jerie přeložil v roce 1986. Takže Fikar jde proti proudu času, ale to nevadí: postavy jsou jiné, protože v rodině Tombů se často tajemně umírá.

Fotky jsou vybrány tak, abych návštěvníkům některé z repríz neprozradil nic důležitého. Více informací o spolku, hře i termínech repríz naleznete na www.fikar.infoHodnocení:
HrůzaUjdeDobrýVydařenýVynikající (Report hodnotilo celkem 1 lidí. Průměrné hodnocení: 5,00 z 5-ti)
Loading ... Loading ...